Program je rozložen na 8 dní, z čehož 3-4 dny nás čekají výlety na zajímavá místa a zbylých 4-5 dní nás čekají klasické i netradiční táborové hry, večerní táboráky či splutí řeky Hron.


V odpoledních hodinách dorazíme z České republiky do malebné vesničky s názvem Medzibrod, kde náš tábor zahájíme na klidném a tichém tábořišti při řece Hron vybaveném WC a sprchou. Po příjezdu nás čeká vzájemné kolečko představování, postavení stanů a rozdělání slavnostního táboráku s kytarou.

Druhého dne nás čeká výlet vláčkem do Chvatimechu, odkud se pěšky vydáme po proudu Čierného Hrona do Čierného Balogu, kde nás čeká 3 km jízda Čiernohronskou železnicou (úzkorozchodná trať) do Vydrova spojená s návštěvou lesnického skanzenu. Původní lesní úzkorozchodná trať vede údolím Černého Hronu, má délku 14 km a na tahání historických vozů využívá 2 parní a 6 motorových lokomotiv. Při zpáteční cestě, pokud zbude čas, nás čeká pohled na Predajnianské vodopády u obce Lopej při pravém břehu Hronu.

Třetí den bude odpočinkový a pro zájemce bude připraven volitelný program. Mimo odpočinku či tradičních táborových her spojených s koupáním se děti budou moci vydat na splavení Hronu z Nemecké zpátky do Medzibrodu.

Čtvrtý den nás čeká výlet na hrad Slovenská Lupča spojený s celosvětově známou hrou geocaching. Odpoledne nás potom čeká odpočinek a táborové hry.

Pátý den nás čeká přesun do druhého kempu ve Zvolenu. Zavazadla budou dětem převezeny dodávkou. Cestou rozhodně nebudeme jen tak lelkovat a podíváme se například na hronsecký dřevěný kostel, postavený bez jediného hřebíku. Tento kostel je zapsán ve světovém dědictví UNESCO. Ve Sliači se potom napijeme z místních léčivých pramenů a prohlédneme si letiště. Kolem šesté hodiny nás čeká již jen odpočinek a příprava společné večeře.

Šestý den bude odpočinkový a program bude opět volitelný. Děti budou mít možnost se podívat do centra Zvolena nejen na náměstí s nádhernou kašnou, ale i na místní renesanční zámek nebo na pancířový vlak umístěný v parku jako památka na Slovenské národní povstání.

Předposlední den se vydáme dopoledne na zříceninu Pustý hrad, odkud se nám naskytne nádherný výhled nejen na celý Zvolen, ale i na celý Bánskobystrický kraj. Odpoledne nás čeká balení zavazadel a psychická příprava na cestu domů :-) Druhého dne končí tábor pro děti ze Slovenska kolem 9 hodiny ráno, Češi si však budou muset ještě chvíli počkat, do České republiky se dopravíme opět vláčkem a v Praze budeme kolem 16. hodiny.

Poznámky: veškeré uvedené výlety a vstupy do objektů (hrady, muzea, úzkokolejná železnice, skanzen) jsou zahrnuty v ceně tábora. Organizátor si vyhrazuje právo pozměnit program tábora s

ohledem na aktuální počasí a fyzický stav všech dětí. Tábor je svým zaměřením určen pro fyzicky zdatné děti, které jsou schopny ujít alespoň 15 km.

Ubytování: ubytováni budeme ve stanech bez podsady na tábořištích v Medzibrodě a ve Zvolenu. Obě tábořiště jsou vybavena sprchou.

Stravování: na turistickém táboře si budeme vařit na ohni (v případě deště na plynové bombě) i s vaší pomocí. Jídlo bude podáváno 4 krát denně (snídaně, oběd, svačina, večeře). Obědy se vzhledem k turistickým výpravám budou skládat převážně z balíčků, které se budou skládat z obložených chlebů, ovoce, zeleniny, sušenky apod. Vzhledem k programu tábora není možné vařit denně teplé obědy.  •                
  •