Turistický putovní tábor Kokotín


Dětský turistický putovní tábor pořádaný naší organizací je vhodný pro děti ve věku 12 a více let, které mají rádi pěší výlety, spaní v přírodě, praskání ohně, zurčení potůčků a hlavně dobrodružství, které z těchto činností vyplývá.

Během 14 dnů půjdeme po stopách Antonína Brázdy, starého mrzouta, který pracoval jako strojní inženýr na Lipně. Jednoho dne se Brázda pohádal se svojí manželkou, která byla o 20 let starší než on, během hádky ho tato žena poslala na nepěkné místo. Tonda Brázda nelenil a rozhodl se tento požadavek své ženy splnit, daný výraz vyhledal na mapě a druhého dne vyrazil na cestu do Kokotína. Jelikož neměl Tonda zrovna orientační smysl ani vhodnou obuv, bylo jeho putování poměrně náročné, jednoho dne se totiž ztratil. Naším úkolem bude zmapovat cestu Tondy Brázdy, nalézt ho a pomoci mu tak zachránit jeho rozpadající se manželství. Nalezneme Tondu ve vesničce Kokotín u Českého Krumlova?

Během tábora nachodíme přes 100 kilometrů a navštívíme plno zajímavých míst (poštovní muzeum ve Vyšším Brodě, Čertovu stěnu, nejjižnější bod České republiky, historické město Český Krumlov, zámecké zahrady, rozhlednu Kleť a Slabošovka u Besednice, zříceninu hradu Pořešín, krytý bazén v Českém Krumlově, železniční muzeum a další). Turistický tábor je přímo rájem pro sběratele různých turistických předmětů, ať už se jedná o turistické známky, pohledy či jiné věci, a také pro milovníky geocachingu. Zavazadla do dalšího kempu budou dětem převážena dodávkou. Tábor je vzhledem ke svému charakteru určen maximálně pro 20 dětí.


Cedule