HRON

Vodácký tábor na slovenské řece Hron bude uskutečněn pouze v případě, že platná vládní nařízení neztíží realizaci tábora (např. karanténní opatření po příjezdu na Slovensko).
 
Je třeba počítat s tím, že pro cestování patrně bude nutné absolvovat PCR test nebo mít platné očkování. V případě, že vládní opatření znemožní realizaci tábora na Slovensku, bude účastníkům nabídnuta účast na týdenním táboře na řece Vltavě, stejně jako v roce 2021.

V případě zrušení tábora ze strany účastníka platí storno podmínky uvedené v přihlášce.

    V novém roce naše organizace vedle tradičního vodáckého tábora na řece Vltavě pořádá turisticko-vodácký putovní tábor na slovenské řece Hron + Dunajec 2023. Vzhledem ke svému charakteru je určen pro děti a mládež od 13ti do 17ti let, pro zkušené i začátečníky, prostě pro ty, kteří chtějí strávit příjemných 8 dní s dobrou partou na vodě a v přírodě, užít si drobných her uprostřed lesů, výletů, koupání, večerních táboráků a vůbec všeho, co k tomu patří. "Našim" dětem se snažíme přiblížit krásu prázdnin na vodě a pobytu v přírodě bez televize a internetu, mobilních telefonů, atp. Důraz klademe na samostatnost, pobyt v kolektivu, neobvyklé zážitky a tábornické dovednosti. Děti se naučí základy ovládání lodě na klidné i tekoucí vodě, jak se chovat na řece a co mohou od řeky očekávat, o což se postarají školení instruktoři s bohatými zkušenostmi. Dále je naučíme stavět stan, rozdělat oheň, vybrat tábořiště, poradit si s nepřízní počasí, prostě věci, které se hodí kdykoli a kdekoli. Na lodích Vaše děti naučíme vše potřebné. Ti nejschopnější po dvou až třech dnech budou schopni samostatně kormidlovat kánoi nebo projíždět šlajsny. Věřte, že po prvním výletu na vodě se vašim dětem řeka zalíbí. Hlavní je chuť a ostatní je naučíme.