Zážitkový tábor Měsíční údolí


Dětský zážitkový tábor pořádaný naší organizací je vhodnou alternativou pro ty účastníky, kteří mají rádi dobrodružství a přitom nehledí na komfort. Zážitkový tábor se nepodobá klasickým „velkovýkrmnám“, kde je direktivně vytvořen táborový program a děti dostanou jídlo doslova „pod nos“ pětkrát denně. U nás jsou hlavními organizátory tábora právě jeho děti, kteří si pod dohledem zkušených animátorů sami vytváří program a učí se tak pracovat v týmu a efektivně vyplnit svůj volný čas. Nejenom zábava, ale i práce je na našem táboře zastoupena. Občas je potřeba naštípat dříví, abychom si večer zatopili v krbu, umýt nádobí či si připravit snídani nebo donést vodu. Na děti přenášíme zážitkovou formou velkou odpovědnost za chod celého tábora včetně programu a zároveň je učíme s touto odpovědností pracovat. Zážitek v pojetí zážitkové pedagogiky neznamená jenom zábavu, ale především zkušenost, která z něho vyplývá. Vzhledem ke svému charakteru je tábor určen pro děti a mládež od 9ti do 18ti let, pro zkušené táborníky i nováčky, prostě pro ty, kteří chtějí strávit příjemných 14 dní s dobrou partou v přírodě, užít si her uprostřed lesů, výletů, koupání, večerních táboráků a vůbec všeho, co k tomu patří. Z důvodů specifičnosti pojetí tábora je maximální kapacita 30-35 účastníků.

Stany

Stravování:
na táboře budeme mít zajištěnou pohádkovou kuchařku, která bude vařit v prostorné kuchyni. Bude i na vašich dětech, aby kuchařce zajistily dostatek naštípaného dřeva a nanosily ho ze dřevníku do kuchyně. Jídlo bude podáváno 4 krát denně (snídaně, oběd, svačina, večeře). Pitný režim bude zajištěn po celý den (většinou šťáva nebo čaj). Na přípravě některých jídel se budou podílet i Vaše děti (naučíme je upéci například buchtu v opravdové peci apod.). V případě celodenních výletů bude zajištěna náhradní strava formou obložených chlebů se zeleninou apod.

taboriste

Ubytování:

bude zajištěno na turistické chatě, která patří skautům, která se nachází v blízkosti Vlašimi, poblíž zříceniny hradu. Děti budou spát na matracích nebo palandách (je nutné mít spací pytel, prostěradla budou zajištěna), případně stanech iglů. Chata se skládá celkem z pěti menších pokojů určených ke spaní a rovněž podkrovím, kde se spí na matracích. Chata je vybavena kamny. Dále je vybavena společenskou místností, kuchyní a jídelnou. Ubytování můžeme definovat jako „rodinného typu“, čemuž odpovídá i maximální kapacita tábora 30-35 osob. V chatě bohužel není zavedena teplá voda, sprchování teplou vodou proto bude zajištěno jiným způsobem dle požadavků vyhlášky č. 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce. Na táboře bude rovněž možnost vyzkoušet si spaní pod širým nebem či ve stanu na zahradě.

vzduchovka

Poblíž teče řeka Blanice. Vydáme se na její splutí a užijeme vodácký den!

voda