Zažitkový tábor Pořešín    Dětský zážitkový tábor pořádaný naší organizací je vhodnou alternativou pro ty účastníky, kteří mají rádi dobrodružství a přitom nehledí na komfort. Zážitkový tábor se nepodobá klasickým „velkovýkrmnám“, kde je direktivně vytvořen táborový program a děti dostanou jídlo doslova „pod nos“ pětkrát denně. U nás jsou hlavními organizátory tábora právě jeho děti, kteří si pod dohledem zkušených animátorů sami vytváří program a učí se tak pracovat v týmu a efektivně vyplnit svůj volný čas. Nejenom zábava, ale i práce je na našem táboře zastoupena. Občas je potřeba naštípat dříví, abychom si večer zatopili v krbu, umýt nádobí či si připravit snídani nebo donést vodu. Na děti přenášíme zážitkovou formou velkou odpovědnost za chod celého tábora včetně programu a zároveň je učíme s touto odpovědností pracovat. Zážitek v pojetí zážitkové pedagogiky neznamená jenom zábavu, ale především zkušenost, která z něho vyplývá. Vzhledem ke svému charakteru je tábor určen pro děti a mládež od 9ti do 18ti let, pro zkušené táborníky i nováčky, prostě pro ty, kteří chtějí strávit příjemných 14 dní s dobrou partou v přírodě, užít si her uprostřed lesů, výletů, koupání, večerních táboráků a vůbec všeho, co k tomu patří. Z důvodů specifičnosti pojetí tábora je maximální kapacita 20-25 účastníků.


Ubytování:
(odkaz na foto budovy)
bude zajištěno na turistické chatě, která patří Asociaci turistických oddílů (ATOM), která se nachází v jihočeské obci Pořešín, poblíž stejnojmenné zříceniny hradu. Děti budou spát na matracích nebo palandách (je nutné mít spací pytel, prostěradla budou zajištěna). Chata se skládá celkem z pěti menších pokojů určených ke spaní a rovněž podkrovím, kde se spí na matracích. Každý pokoj je vybaven kamny a elektrickými přímotopy. Chata je dále vybavena společenskou místností s televizí, kuchyní a jídelnou s velkými kachlovými kamny, toaletami a koupelnou. Ubytování můžeme definovat jako „rodinného typu“, čemuž odpovídá i maximální kapacita tábora 20-25 osob. V chatě bohužel není zavedena teplá voda, sprchování teplou vodou proto bude zajištěno jiným způsobem dle požadavků vyhlášky č. 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce. Na táboře bude rovněž možnost vyzkoušet si spaní pod širým nebem či ve stanu na zahradě.


Stravování:
na táboře budeme mít zajištěnou pohádkovou kuchařku, která bude vařit v prostorné kuchyni na kachlových kamnech. Bude i na vašich dětech, aby kuchařce zajistily dostatek naštípaného dřeva a nanosily ho ze dřevníku do kuchyně. Jídlo bude podáváno 4 krát denně (snídaně, oběd, svačina, večeře). Pitný režim bude zajištěn po celý den (většinou šťáva nebo čaj). Na přípravě některých jídel se budou podílet i Vaše děti (naučíme je upéci například buchtu v opravdové peci apod.). V případě celodenních výletů bude zajištěna náhradní strava formou obložených chlebů se zeleninou apod.